duktil boru
GÜL YAĞI VE GÜL SUYU

Güller (Rosa damascena M.) sabahın ilk ışıkları yapraklara vurmaya başladığında toplanır ve fermantasyonu önlemek için özel koşullarla fabrikamıza götürülür. Taze çiçekler hidrodamıtma için bakır imbiklere doldurulur.

Sıcak ile birlikte buharlaşan su, koku bileşenlerini gül yapraklarından yoğunlaştırıcıya taşır.

Koku bileşenleri ile yüklenen su yoğunlaştırıcıdan florantin imbiğe akar. Bu imbik su ile yağın yoğunluk farkına dayalıdır. Sudan hafif olan yağ yukarı çıkar ve buna ilk yağ denir.

Altta kalan su ve yağ bileşeni, ikinci yağı elde etmek için tekrar proses edilmek üzere aynı şekilde buharla dışarı alınır.

İlk ve ikinci yağın karışımı "Esansiyel Gül Yağı"dır. İkinci yağ aldındıktan sonra geriye kalan koku bileşenlerinden zengin su "gül suyu"dur.

Gül suyu aynı zamanda cildi nemlendirmek ve temizlemek için kullanılır.

Erçetin A.Ş

Erçetin, 61 yıl önce, uçucu yağların ve hidrosollerin üreticisi ve ihracatçısı olarak kuruldu. Ve o zamandan beri dünya pazarında gül yağı, gül absolütü ve gül suyunun yüksek kalitede ürünleri ile mevcut olmuştur. Özellikle 2008 yılında pazarın dev bir şirketi (IFF- International Flavors and Fragrances Co. Inc.) ile uzun süreli bir işbirliğine başladığında kendini geliştirmiştir.

Isparta’daki IFF-LMR-Erçetin üretim alanı, IFF-LMR’nin dünya çapındaki organik sertifikalı üç bölgesinden biridir.

IFF-LMR ve Erçetin A.Ş. onlarca yıllık deneyimi ile temiz, saf, şeffaf, sürdürülebilir şekilde hasat edilmiş ve etik olarak üretilmiş gül ürünleri temin eder.

(https://www.ercetin.com/)

duktil boru