duktil boru
NANOKSİA ÜRÜNLERİ

Tamamen bitkisel nanopartiküller ile çevreye ve insan sağlığına zararsız antimikrobiyal çözümler üretir.

Canlı metabolizmasının işleyişini bozan alerjik reaksiyona sebep olan kimyasal bulundurmaz.

Çevre dostu maliyeti düşük hijyenik ürün üretim imkanı sağlar.

İnsan temasına uygun, cilde zararsızdır.

Nanoksia Biyoteknoloji San. ve Tic. A.Ş

Nanoksia Biyoteknoloji farklı bitki türlerini kullanarak; gümüş, çinko, demir gibi maddelerin antimikrobiyal ve antikanserojen özellikteki nanopartikül sentezini yapmaktadır. Bu sayede doğaya ve insan sağlığına zararsız yüzde yüz bitkisel endüstriyel ürünlerin üretilmesini sağlamış olacaktır.

Bu amaçla yapılan ön çalışmalardan elde edilen bulgular umut verici olup, elde edilen solüsyonların farklı bakteri türleri üzerinde etkili olduğu görülmüştür. Kanser hücrelerinde sitotoksik etkisinin yüksek olduğu deneysel olarak ortaya konmuştur.

Buradan yola çıkılarak, tamamen biyolojik yöntemlerle elde edilen gümüş nanopartikül içeren maddenin biyolojik dezenfektana dönüştürülmesi ve kanserli hücrelerde uygulanmasının araştırılması devam etmektedir.

Akademik olarak nanopartikül sentezi çalışması ile başlayan, yüksek antimikrobiyal ve dezenfeksiyon etkisi görülen ve öncelikle biyolojik nanopartiküllerin birçok alanda insan sağlığına zararlı kimyasal yerine kullanılabilmesi için ürüne yönelik çalışmaların yapılabilmesi amacı ile şirketleşme sürecine girilmiştir. http://www.nanoksia.com/

 

duktil boru