duktil boru
DUKTİL BORU

Duktil borular, içme suyu hatlarında kullanılmak üzere santrifüj döküm tekniği ile üretilmiş sfero dökme demir borulardır. Bu döküm tekniğiyle üretilen borular normal dökme demir borulara göre, daha esnek olup yüksek mukavemet değerlerine sahiptir. Normal dökme demirde grafitler lameller şeklindedir ki bu durum kırılgan bir yapıya neden olur. Halbuki duktil boru, küresel grafitli bir yapıya sahiptir.

Bu durum malzemenin çelik gibi esnek olmasını sağlamakla birlikte, magnezyum ile küreselleştirilerek imal edildiğinden, küresel grafitli yapıya sahip olması ve boru ek yerlerinin de, muflu, lastik contalı bağlantılı olması nedeni ile, hem mukavemet değerleri çok yüksek olup, hem de duktil boru teorik ömrü sonsuz olup, pratikte 100 yıl ve üzeri olarak kabul edilmekte olup yüksek basınçlı içmesuyu boru hatları için uygundur. Contalı muflu bağlantı yapısı ve magnezyum ile yapısal küreselleştirilmesi özelliklerinden dolayı da katodik koruma ihtiyacı bulunmamaktadır.

Ayrıca duktil borular değişik basınç kademelerinde ve topografik koşullarda, kullanım kolaylığı açısından, farklı basınç kademeleri için, farklı mekanik bağlantı tiplerinde üretilmektedirler. Özellikle XINXING konusunda, kendi patent ve teknik dizaynlarına sahiptir.

XINXING Ductile Iron Pipes Co. Ltd.

1971 yılında kurulmuş olan firma, duktil demir boruların ve bağlantı parçalarının dünya genelindeki en büyük üç üreticisinden biridir. Ø 80 mm ile Ø 2600 mm çapları arasında boru ve bağlantı parçası üretim kapasitesine sahip firma, 1.1 milyar USD yıllık cirosu ve on üç bin çalışanı ile gerçekleştirdiği imalatını aralarında ABD, Almanya, İngiltere, İsviçre, İtalya ve Türkiye’nin de bulunduğu elli sekiz ülkeye ihraç etmektedir.

Ülkemizde de başta Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürlüğü ile pek çok il ve ilçe belediyelerimizin projelerine söz konusu duktil demir boruları ve bağlantı parçalarını tedarik etmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda tedarik ettiğimiz malzemelerin hem imalatı esnasında ‘Üçüncü Taraf Kontrollük’ çerçevesinde SGS – CSTC Standards Technical Services Co. Ltd. tarafından ve hem de muayene kabulu esnasında İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından testleri gerçekleştirilerek raporları tanzim edilmiş ve müşterilerimize arz edilmiştir.

ISO 9001, ISO 14001, ISO 2531, BS EN 545, ISO 4179, ISO 8179, ISO 4633, BS 6920, UKAS ve WRAS gibi pek çok uluslar arası standardlara sahip olan üretici firmanın imalat süreci, sertifikaları, test raporları aşağıdaki gibidir.

duktil boru

RAPORLAR & SERTİFİKALAR

çelik kasa fiyatları kestane şekeri plastik kırma makinası istanbul yabancılar sağlık sigortası karolaj karton çanta tavuk döner döner güpür dantel klasik mobilya electric sliding step toptan kuruyemiş istanbul lambiri kahramanmaraş otelleri ithal duvar kağıdı hazır ofis rejenere iplik izmir web tasarım izmir web tasarım seramik kaplama yat acentesi kayseri kiralık rezidans ultrasonik yıkama makinası motor sarımı döşemelik kumaş imalatı tuz malatya oto kiralama regülatör çorap imalatı firma rehberleri erdek yol yardım ankara sürücü kursu sac varil özsoy sigorta gıda makinaları soğutma kuleleri IBC karşıyaka satılık daire huzurevi hissedilebilir yüzey kır düğünleri ingilizce kursları izmir malatya araç kiralama elazığ oto kiralama baca filtresi hassas döküm