GENEL

Esnek, flament sarımlı yapısal kompozit malzemeye haiz borular; içme ve ham su iletim ve dağıtımında, sulama suyu boru hatlarında, şehir yağmur suyu hatlarında, basınçlı / basınçsız atık su ve ana tahliye borulama sistemlerinde, evsel ve endüstriyel atık su sistemleri borulama hatlarında, denizaltı borulama ve deniz suyu alma / soğutma hatlarında, kimyasal tesis borulama hatlarında, enerji santralleri devridaim doldurma deşarj hatlarında, hidroelektrik santral (HES) hatlarında, petrol / kimyevi maddelerin iletiminde, farklı cins borulardan oluşan mevcut hatların rehabilitasyonunda kullanılmaktadır.

Esnek, flament sarımlı yapısal kompozit malzemeye haiz borular iç yüzeylerinin yüksek pürüzsüzlüğü sayesinde hidrolik kayıpların önüne geçmektedir. Çelik boruya kıyasla 1/4, beton boruya kıyasla 1/10 ağırlığında olması nakliye, taşıma ve montaj hususlarında kolaylık sağlamaktadır. Korozyona karşı mukavemetinden dolayı elli yıla varan hizmet ömrü sunar ve bakım maliyetlerini düşürür. Elektrik yalıtkanlığı sayesinde, ek bir kaplamaya ve katodik korumaya ihtiyaç duymaz.

Ülkemizde de başta Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, İçmesuyu ve Sulama Projeleri ve Enerji Projeleri olmak üzere pek çok yerli ve yabancı kuruluşa söz konusu CTP ve CTE boruları tedarik etmiş bulunmaktayız.

CTP (GRP) BORU ve FIBERSTRONG™

Cam takviyeli Plastik CTP esnek korozyona dayanıklı boru sistemi yeralti uygulamalarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.  Özel mühendislik çalışmaları ve prosedürleri uygulanarak CTP boru yer ustu uygulamalarında da kullanılmaktadır). CTP boru termostattık Kimyasal dayanıklı polyester reçine ve Cam Elyaf takviyesi ve ince silis kum agrega kullanılarak BS EN 1796/BS EN 14364/AWWA C-950’e göre üretilir.

FIBERSTRONG™ borular, içmesuyu, ham su, deniz suyu, kanalizasyon suyu, sıhhi tesisat hatları ve - 40°C den +50°C’ye kadar, çeşitli endüstriyel atıksu hatları dahil, aşındırıcı çevre şartlarında yeraltında kullanımına uygundur.

80 mm’den 4000 mm nominal çapa kadar, olmak üzere büyük çaplı boru üretimleri de mevcut olup, PN 1, 3, 6, 10, 12, 16, 20 ve 25 çalışma basınçlarında ve 2500, 5000, ve 10000 N/m2 stifness değerlerinde üretilmektedir.

 

CTE (GRE) BORU ve WAVISTRONG™

Cam elyaf takviyeli Epoxy boru hatları, müsaade edilen asit konsantrasyonlularına, doğal yada doğala yakın tuzlara, çözücülere, kostik maddelerin, aşındırıcı etkilerine iç ve dış basınç altında dayanıklıdır.

CTE (Camelyaf Takviyeli Epoksi) boru; ham petrol iletiminde, yangın suyu / içme suyu / soğutma suyu iletimlerinde, endüstriyel projelerde ve enerji santrallerinde,  endüstriyel atık su sistemlerinde, denizaltı borulama ve deniz suyu alma / soğutma hatlarında kullanılmaktadır.

Çapraz sürekli sarma yöntemi ile, Cam elyaf ile güçlendirilmiş, boru et kalınlığı, içten reçine astar kaplama ile güçlendirilmiş, dıştan da reçine ile dış kaplama yapılmıştır. Bu çeşit borular yer ustu uygulamaları için uygundur.

Termosetik reçine sistem prosesinin, mükemmel mekanik, fiziksel ve termal özellikleri yanında, korozyon mukavemeti çok üstündür.

WAVISTRONG™ borular Ø 25 mm ile Ø 1600 mm çapları arasında; içinden geçecek akışkanın fiziksel ve kimyasal yapısına göre PN 100 bar basınca, ve 110º C sıcaklığa kadar dayanıklı olarak imal edilmektedir.
FUTURE PIPE Group

1973 yılında kurulmuş olan firma, CTP boru (FIBERSTRONG™) ve CTE boru (WAVISTRONG™) alanında dünyanın en büyük üreticilerinden birisidir. Üretim tesisleri ABD, Hollanda, Fransa, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Katar ve Umman’da bulunmaktadır. Grubun mühendislik firmaları, “Dynaflow Engineering” ünvanı ile Hollanda, Yunanistan, Dubai, ve Abu Dhabi’de yerleşik bulunmaktadır. Grubun satış ofisleri ise Türkiye, Lübnan, Mısır, ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, Dubai, Abu Dhabi, Umman, Suudi Arabistan, Tayland ve Singapur’da yerleşik bulunmaktadır.

ISO 9001, ISO 9002, ISO 14001, NSF, WRC, WRAS, API, UL, FM, KIWA, KITEMARK, BASF gibi pek çok uluslar arası standartlara sahip olan üretici firmanın katalog ve sertifikaları aşağıdaki gibidir.

Bilgi notu

31.12.2005 tarihli, 26040 sayılı ikinci mükerrer Resmi Gazete’ye göre GTIP 39.17.29.12.00.13 nolu CTP boruların gelişmekte olan ülkelerden ithali halinde GYU (Gelişme Yolundaki Ülkeler ) kapsamında gümrük vergisinden muaftır. Aynı Resmi Gazete’ye gore Lübnan da GYU kapsamındaki ülkeler arasındadır ve Lübnan’dan ithal edilen CTP borular gümrük vergisinden muaftır.

Ülkemizde de başta Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü olmak üzere pek çok yerli ve yabancı kuruluşa söz konusu CTP ve CTE boruları tedarik etmiş bulunmaktayız.

RAPORLAR & SERTİFİKALAR

çelik kasa fiyatları kestane şekeri plastik kırma makinası istanbul yabancılar sağlık sigortası karolaj karton çanta tavuk döner döner güpür dantel klasik mobilya electric sliding step toptan kuruyemiş istanbul lambiri kahramanmaraş otelleri ithal duvar kağıdı hazır ofis rejenere iplik izmir web tasarım izmir web tasarım seramik kaplama yat acentesi kayseri kiralık rezidans ultrasonik yıkama makinası motor sarımı döşemelik kumaş imalatı tuz malatya oto kiralama regülatör çorap imalatı firma rehberleri erdek yol yardım ankara sürücü kursu sac varil özsoy sigorta gıda makinaları soğutma kuleleri IBC karşıyaka satılık daire huzurevi hissedilebilir yüzey kır düğünleri ingilizce kursları izmir malatya araç kiralama elazığ oto kiralama baca filtresi hassas döküm